Ürünlerimiz...

Doğup büyüdüğümüz coğrafya ve büyüklerimizden öğrendiğimiz el işleri ile geçmişi tekrar canlandırmaya çalışıyoruz. Bu ürünlerle Kooperatifimize ortak olan kadınların ekonomik olarak desteklenmesi ve Kooperatifimizin genel masraflarının karşılanmasını hedefliyoruz. Ürünlerin üretimi İzmir ve Ödemiş arasında çok sayıda kadının imecesine dayanıyor. Bu imecenin son halkasını, bu üretimin devamlılığını sağlamaya destek olmak üzere satın almak isteyenler oluşturuyor.

Erzak Keseleri

Mevsiminde gıda tüketip yazın en lezzetli, doğal meyve ve sebzelerini kışlık kurutulmuş gıda olarak mutfaklarda bulundurmak lezzetten ve sağlıktan uzaklaşmamak için önemli. Kooperatif ortakları olarak biz de bu konuya dikkat çekmek üzere kendi tasarımlarımızla, Kuru Gıda Keselerimizi ürettik. On bir çeşit kuru gıda kesesinin her biri elde kese adı ve desen işlemeli. Keselerin bağlanması için kullandığımız bağın ucunda ise ilhamını kiraz ağaçlarından alan kiraz oyası buluyor.

Kuru Gıda Keselerinin Çeşitleri

Kuru Gıda Keselerinin Çeşitleri: Nohut, mercimek, bulgur, kuru börülce, pirinç, kuru patlıcan, kuru biber, kuru incir, peksimet, tarhana, fasulye

Boyut: 20 x 28 cm

Tutaç

Bu tutaçlarda anneannelerimizin, babaannelerimizin bize teyelledikleri anılar var. Adını bu nedenle nostaljik tutaçlar koyduk. Yedi farklı renkteki tutaçların her biri Kooperatifimizin ortağı olan kadınlar tarafından tek tek işlendi.

Renkler: Sarı, Mor, Turuncu, Yeşil, Kırmızı, Mavi, Pembe
Boyut: 13 x 13 cm

Kaşıklık

Şimşir, gürgen, sandal gibi ağaç türleri kaşık olarak mutfaklarımıza yıllardır giriyor. Doğa ve sanatın en somut buluşması olan tahta kaşıklara adeta bir sadakat gösterisi olan bez kaşıklıkları yeniden tasarlayıp ürettik.

Boyut: 20 x 20 cm

Çatal - Kaşık - Spatul

Ahşap oyma ürünlerinin, doğa ve sanatın buluşma noktası olduğuna inanıyoruz. Sandal ağacından yapılan kaşık, çatal ve spatulları ucunda kiraz oyası takılı olarak sunuyoruz.

Gıda Sepeti

Ödemiş peksimeti ve Bozdağ’a özgü bir kekik türü olan Sivriçay bu sepetin kıymetlilerinden. Bunlarla birlikte sepette çocukluğumuzun mutfaklarının ayrılmazı bulgur, bez bulgur kesesi, tutaç ve tahta kaşık bulunuyor. Bulgur kesesi ve tutacı Kooperatifimizin ortağı olan kadınlar tek tek işledi. Kooperatifimize adını veren avukma, Ödemiş’e özgü kelimelerden ve elle yoğrulup tatlandırılan anlamını taşıyor. Bu nedenle hazırladığımız bu sepete peksimet avukmasının tarifini ve Ödemiş’e özgü peksimeti ekleyerek sizin de bu lezzeti deneyimlemenizi istedik.

Boyut: 15 x 25 cm

Hamam Sepeti

En önemli özelliğini naifliği olarak tanımladığımız bu sepet içinde; her birinde el işi işlemeleri olan el havlusu, banyo kesesi, lavanta kesesi, mendil içinde zeytinyağı sabunu bulunuyor. Bir de plastik malzemeler hayatımıza girene kadar geleneksel bir el sanatı olan tahta tarak…

Boyut: 7 x 18 cm

Kargo ve sipariş istekleriniz için lütfen şu adımları izleyin;

info@avukmakoop.com.tr adresinden bize istediğiniz ürünlerin adını ve sayısını yazılması…
Böylece seçtiğiniz ürünün elimizde bulunma durumuna göre ulaştırabileceğimiz süreyi sizinle paylaşabileceğiz.
S.S. Avukma Kadın Girişimi Kooperatifi adına IBAN TR83 0001 2009 7060 0043 0000 33 hesaba ürünün ödemesini yaparak dekontu mail adresimize gönderilmesi…
Gönderimlerimizi Aras Kargo ile yapıyoruz. Gönderimler için kargo ücreti alıcıya ait oluyor.